Pelopolitismos

Ενημέρωση για τις συναυλίες, τις θεατρικές παραστάσεις, τα φεστιβάλ που γίνονται σε χώρους πολιτισμού της Πελοποννήσου

15|16|17|18|19 Νοεμβρίου 2017 -ΝΑΥΠΛΙΟ, Αίθουσα Βουλευτικού – ARTIVA | 4o Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ 2017

artiva-festival-nafplio-2017

ΝΑΥΠΛΙΟ-ARTIVA 4ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΧΟΡΩΔΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

15-16-17-18-19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2017

Αίθουσα ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2017

Ώρα έναρξης: 20.00

Τελετή Έναρξης του Φεστιβάλ

• ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΝΑΥΠΛΙΕΩΝ κ. ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΩΣΤΟΥΡΟΥ και του Καλλιτεχνικού Δ/ντη του Φεστιβάλ κ. Θεοδόση Αντωνιάδη

Καλλιτεχνικό πρόγραμμα έναρξης Φεστιβάλ.

• Χορωδία Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ Ναυπλίου (Μικτό Πολυφωνικό Σχήμα)
Το ΜΕΙΚΤΟ ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΣΧΗΜΑ ΤΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ Δ.Ο.Π.Π.Α.Τ Ναυπλίου υπό τη διεύθυνση του μαέστρου Θεοδόση Αντωνιάδη ανοίγει χορωδιακά το 4ο Ναύπλιο – ARTIVA Διεθνές χορωδιακό Φεστιβάλ 2017.

• Η ΧΟΡΩΔΙΑ “AMBITUS” ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Η διεθνώς πολυβραβευμένη και νικήτρια χορωδία του περσινού διαγωνισμού του Φεστιβάλ ΝΑΥΠΛΙΟ-ARTIVA θα παρουσιάσει το πρόγραμμά της υπό τη διεύθυνση της μαέστρου Κατερίνας Βασιλικού.

Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2017

Ώρα έναρξης: 20.00

• Χορωδία Συλλόγου “Βυζαντινοί και Παραδοσιακοί Αντίλαλοι”
• Χορωδία Δήμου Σωτήρας – Αμμοχώστου
• Γυναικείο Φωνητικό Σύνολο «Συμφωνία» Ναυπλίου
• Χορωδία Τρίπολης

Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017
Ώρα έναρξης: 20.00

• Δημοτική Χορωδία Επιδαύρου
• Μικτή Τετράφωνη Χορωδία “Califonia Dreaming”
• Μικτή Χορωδία του Δήμου Λέσβου «Νίκος Μυρογιάννης»
• Χορωδία Β’ Ε.Λ.Μ.Ε ΑΘΗΝΩΝ (καθηγητών)
• Φωνητικό Σύνολο Δήμου Λάρνακας

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ
Ώρα έναρξης: 12.00

• Chamber girls choir M.Lysenko – Kiev Ukraine (4η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Νεανικές Χορωδίες)
• Χορωδία « Σύγχρονη Έκφραση» (6η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Θρησκευτική Μουσική)
• Παιδική Χορωδία Αιγινίου Canto Olympus (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)
• Παιδική Χορωδία 1ο Γυμνασίου Τούμπας Θεσσαλονίκης (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ
Ώρα έναρξης: 17.00

• Παιδική Χορωδία Δημοτικού Ωδείου Ασπροπύργου (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)
• Παιδική Χορωδία Ι.Ν. Αγ. Βαρβάρας Αργυρούπολης (5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Παιδικές Χορωδίες)
• Μικτή Χορωδία ΟΤΕ Αθηνών (1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Μεικτές Χορωδίες)
• Χορωδία « Σύγχρονη Έκφραση» (1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Μεικτές Χορωδίες)
• Chamber girls choir M.Lysenko – Kiev Ukraine (3η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Ομοίων Φωνών)

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Ώρα έναρξης: 20.30

• Χορωδία “Les Vocalistes de Kalamari”
• Μικτή Χορωδία Δήμου Μεταμόρφωσης
• Δημοτικής Χορωδία Αιγινίου Canto Olympus
• Χορωδιακό εργαστήρι «Αλεξανδρινές Φωνές» Δήμου Αλεξάνδρειας
• Μικτή Χορωδία ΟΤΕ Αθηνών
• Χορωδία « Σύγχρονη Έκφραση»

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2017
Ώρα έναρξης 11.00

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ – ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΑΘΛΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Ώρα έναρξης: 19.00

• Γυναικεία χορωδία του Βούλγαρο – Ελληνικού Συλλόγου «Η ΑΓΧΙΑΛΟΣ» ΠΟΜΟΡΙΕ
• Χορωδία Βραυρωνίας – Αρτέμιδος
• Χορωδία Ι.Ναού Αγίας Τριάδας Νεαπόλεως
• Χορωδία Ν. Κίου Δήμου Άργους – Μυκηνών

ΛΗΞΗ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

 

Advertisements

Πλοήγηση

Όλες οι κατηγορίες με πλήθος άρθρων – Αναζητήστε παλιά ημερομηνία

Pelopolitismos στο Twitter

Επικοινωνήστε μαζί μας…

pelopolitismos. wordpress@gmail.com

Πληκτρολογήστε το email σας για να ακολουθήσετε αυτό το blog και να λαμβάνετε ειδοποιήσεις για νέες δημοσιεύσεις μέσω email.

Μαζί με 47 ακόμα followers

Αρέσει σε %d bloggers: